Sok helyen látjuk, olvassuk, halljuk, hogy nyugodtan nordicoljunk aszfalton, hiszen van gumitappancs, amit rá lehet tenni a botok karmos keményfém hegyére.
Valóban, minden Nordic Walking bothoz adnak gumitappancsot. Egyik indok ehhez, hogy a kemény talajon jobb ütéscsillapítást adjon, másik a zaj csökkentése. Mi azonban szeretnénk eloszlatni a tévhitet, amely aszfalton vagy egyéb, nem természetes terepen való nordicozást illeti.
Először is, az aszfalton gyaloglást egyáltalán nem javasoljuk, mert az ízületeknek nem tesz jót. Másrészt aki a Nordic Walking-ot komolyan gondolja, az nem gyalogol számottevő távolságokat aszfalton.
A Nordic Walking-nak van egy technikája, amelyet el lehet sajátítani pl. egy alaptechnika tanfolyamon. Aki ezt megtanulja, az sosem lesz képes ezzel a technikával aszfalton gyalogolni: a túlzott vibráció szinte lehetetlenné teszi a megfelelő tolóerő kifejtését (amellett hogy a bot visszarúg és szétrázza az ember csuklóját, könyökét), az elrugaszkodó fázisnál pedig egyszerűen el fog csúszni a gumitappancs az aszfalton.
Nyilván, aki nem teheti meg, hogy a közelben kijusson a természetbe és kénytelen a városban, aszfalton nordicozni, annak ajánlott egy speciális aszfalt hegyet beszereznie, amelynél a karmos vídia hegy egy gumitömbbe van beleöntve, így pont olyan csillapítást ad, mintha terepen szúrnánk a földbe.
A mi botjaink karmos vídia heggyel rendelkeznek, és mi nem járunk vele aszfalton, hanem a természetes utakat kedveljük. Egyik előnye a kisebb városoknak és falvaknak, hogy a közelben nagyon sok terepi út létezik és bejárható, amelyen igen jó szolgálatot tesz ez a fajta hegy (amellett hogy a megfelelő technikát tudjuk végezni vele). Ez a hegy a tolás irányának megfelelően lefelé mutató hegy, amely bármilyen terepen jól használható, biztos talajfogást ad, így pl. a kellő stabilitást az előrehaladáshoz a Nordic Walking mind a 25 technikájának alkalmazása mellett is.